Facebook Messenger'ın Android Sürümüne Instant Articles Desteği Geldi

Facebook Messenger'ın Android Sürümüne Instant Articles Desteği Geldi

Facebook, bir zorlama ile mobil cihazlar üzerinden mesajlaşmak isteyen kullanıcılarını Messenger'a geçirmişti. O günden bu yana çokça gelişen bu platforma, bir başka destek daha geldiği açıklandı.

Facebook Instant Article, içerik üreticileri ve içeriklere ulaşmak isteyen kullanıcılar için ortaya atılan en yararlı uygulamalardan bir tanesi. Bu uygulamayla birlikte okuyucular belirli içerik üreticilerinin içeriklerine çok hızlı ulaşabiliyor ve her şeyi daha derli toplu görebiliyorlar. Daha önce F8 konferansında Messenger için çeşitli botlar yapacağını açıklayan Facebook, bu açıklamasının ardından Messenger üzerinden gönderilen haber linklerini daha hızlı açan bir bot geliştirmişti. Ancak bunun yeterli olmadığını görerek, Android platformu için şu an Instant Article desteğini getirdi.

Bir hafta kadar sonra iOS sürümü için de yayınlanacak olan Instant Article desteği ile birlikte okuyucular, ulaşmak istedikleri haberlere 10 kat daha hızlı ulaşacaklar. Ancak her site bu desteği kullanıyor olmayacak. Instant Article ile okunabilir haber ya da yazı linklerinin sağ üst köşesinde yıldırım işaretine benzer bir işaret olacak. Yıldırım işaretine sahip haberlere tıkladığınızda daha hızlı açıldığını ve resimlere daha kolay ulaştığınızı siz de rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

Facebook Messenger'a 3D Touch Desteği Geldi

Facebook Messenger'da Mesajlar Şifrelenecek

Facebook Messenger Chat Botlarının Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR