Facebook Messenger’ın Danışman Robotu Hizmete Girdi

Facebook Messenger’ın Danışman Robotu Hizmete Girdi

Facebook, Messenger kullanıcıları için seyahat ederken belli başlı bilgileri almak ve danışmak için yeni bir bot hizmeti servisine başladı.

Bu yeni “bot” servis Messenger kullanıcıların seyahat ile ilgili tüm sorularını cevaplayabiliyor. Ancak hemen heyecanlanmayın, servis sadece Hollanda Kraliyet Havayolları KLM için hizmet veriyor. Ama bunun bir başlangıç olduğunu ve dünya üzerinde 200 den fazla havayolu şirketi olduğunu düşünürsek, başlangıç için “fena değil” eleştirisini yapabiliriz.

KLM için tasarlanmış yeni danışman “bot” havayolu şirketinin tüm seyahat destinasyonlarında hizmet vermiyor. Belli noktalar arasında danışmanlık servisinde bulunabiliyor. KLM'in hizmet bot’u KLM müşterilerine check-in, bagaj takip, gecikme ve uçuş bilgileri, seferler arası varış ve kalkış saatleri gibi detayları sıralayabiliyor.

Eğer Facebook Messenger’da yeni servise başlayan bu "bot" isteklerinize cevap veremiyorsa, sizi yine Messenger üzerinden bir KLM yetkilisiyle görüştürebiliyor.  Başlangıç olarak oldukça takdir edilesi bir girişim olduğunu kabul etmek lazım. Yakın bir tarihte majör havayolu şirketlerinin bu sistemi daha da geliştirerek kullanmaları kaçınılmaz gibi görünüyor. Üstelik bu servis müşteri memnuniyeti açısından da oldukça önemli bir strateji olacak gibi. 

YORUMLAR