Facebook Messenger'ın Masaüstü Uygulaması Geliyor!

Facebook Messenger'ın Masaüstü Uygulaması Geliyor!

İnternet iletişimimizin her alanına giren ve hala da yeni özellikler çıkartarak girmeye devam eden Facebook, yeni bir uygulama yayınlama hazırlanıyor. Facebook Messenger bölüm başkanı David Marcus’un açıklamalarına göre, Facebook Messenger'ın masaüstü bilgisayarlarda çalışacak bir sürümü geliştiriliyor.

Facebook Messenger hakkında birçok bilgi paylaşan Marcus, uygulamayı kullanan milyonlarca insandan hata raporları aldıklarını, hatta bazılarının hata raporlarına öz çekim fotoğraflarını eklediğini belirtti. Facebook Messenger’ın masaüstü uygulaması hakkında da kullanıcılardan inanılmaz bir talep olduğunu ve Facebook olarak bu talebe yanıt vermek zorunda olduklarını belirtti. Paypal'dan Facebook’a geçen Marcus’a Facebook’un kendi ödeme sistemini kurup kurmayacağı sorusunu da yanıtladı. Şimdilik ödeme sistemleri üzerinde çalışmadıklarını, iş ortaklarıyla ödeme konusunu çözdüklerini belirtti.

Windows 10'un da tanıtılmasıyla, masaüstü için de bir Facebook uygulaması yayınlanması hiç de fena olmayacaktır. MacOS sistemler için de yayınlanacağını tahmin ettiğim uygulama sayesinde Facebook’a girmeden de iletişime geçmek mümkün hale gelecek. Zira Facebook tek bir uygulama üzerinde çalışan sohbet özelliğini ayrı bir uygulama olarak mobil platformlara sunalı bir hayli süre geçti.

Google, RaspberryPi ve O2 İlkokullarda Kodlama İçin Destek Oluşturuyor

YORUMLAR