Facebook Messenger'ın SMS Desteği Kaldırılıyor

Facebook Messenger'ın yeni tasarım değişikliğinde SMS desteği kaldırılıyor.

Facebook Messenger'ın SMS Desteği Kaldırılıyor

Facebook Messenger, mobil cihazlarımızdan arkadaşlarımızla iletişim kurmamızı oldukça kolaylaştırıyor ve özellikle geçmiş aylarda Android cihazlar için yayınlanan "Heads" özelliği sayesinde uygulamaya tamamen giriş yapmadan sohbet etmek de mümkün hale gelmişti. Bunun yanında yine geçtiğimiz sene devreye giren SMS gönderebilme özelliği ile, standart SMS uygulamamız yerine Facebook Messenger'ı kullanarak SMS gönderebiliyor ve alabiliyorduk.

Ancak Facebook'tan yapılan açıklama neticesinde, artık SMS mesajları için desteğin sonlandırılacağı ve Facebook Messenger'ın Facebook mesajları için kullanılacağı belirtildi. Google'ın Hangout uygulamasına SMS desteği getireceğinin açıklanmasının ardından gelen bu durum elbette oldukça ilgi çekici.

Aynı zamanda yeni bir güncelleme ile tamamen tasarım değişikliğine gidecek olan Facebook Messenger uygulamasının kullanıcılara daha kolay bir kullanım sağlaması bekleniyor. Güncelleme geldiğinde, telefon rehberinizde kayıtlı olan kişilerle Facebook'tan arkadaş olmasanız bile Messenger üzerinden sohbet edebileceksiniz.

Yeni sürümün bugünden itibaren yavaş yavaş tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor. Eğer hala Facebook Messenger'a sahip değilseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Twitter web arayüzü ve Android uygulaması güncellendi

YORUMLAR