Facebook, Mobil Uygulamasına Resim Gönderileri Güncellemesini Duyurdu

Facebook, Mobil Uygulamasına Resim Gönderileri Güncellemesini Duyurdu

Facebook, mobil uygulamalarına gelecek ve büyük ölçüde resimler bölümüne etki edecek yeni bir güncelleme duyurdu. Kullanıcılar artık çoklu fotoğraf yayınlayabilecek ve onlara blog şeklinde tek bir gönderi içinde başlık koyabilecekler.

Akıllı telefonların çoklu fotoğraf çekme özelliği gün geçtikçe popüleritesini arttırıyor ve insanların henüz bunları toplu bir şekilde paylaşabileceği bir platform yok. Albüm oluşturabilmenin dışında aslında Facebook'un yeni hedefi tek bir gönderide çoklu fotoğraf paylaşımı, üstelik her bir resme başlık yazabilme seçeneğiyle birlikte. Eklenecek resimlerin sırası, açıklaması ve başlıkları teker teker değiştirilebilecek, bildiğimiz blog yazısı formuna sokulacak. Çok yakında Facebook'tan resmi makale okumalarına bile başlayabiliriz. Yeni güncelleme gönderi bazında o derece güçlü bir içerik sağlıyor.

Facebook'un hedefi kullanıcıların hikayelerini olduğu gibi anlatabilmesi. Tabii bu süreç içerisinde yazılarınızı resimle destekleyebilir, hikayenizi daha canlı bir şekle sokabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun Facebook uygulamasına da yerleşecek çoklu fotoğraf çekme özelliğiyle fotoğraflarınızı anında paylaşabilir, önceliklerini ve sıralarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. iPhone ve Android için gelecek yeni güncelleme şimdilik Facebook'un çoklu resim oluşturma sisteminin sadece mobilde bulunacağını gösteriyor. Haberin ilk yayılmasıyla birlikte herkesin aklına gelen şey, peki bu özellik Facebook'un web sürümüne gelecek mi? Firma bu konu hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı ancak özelliğin yakında Facebook'a da geleceği tahmin ediliyor.

Facebook'un mobil sürümüne gelecek yeni güncelleme ile oluşturacağınız blog içeriği çok kolay bir şekilde düzenlenebilecek. Diyelim çoklu fotoğraf çekme özelliğiyle birden fazla kare yakaladınız ve bunu Facebook uygulaması sayesinde bir gönderi haline getirdiniz. Resimlere başlık ve açıklama ekledikten sonra her bir kareyi dilediğiniz gibi sıraya koyup üzerinde oynamalar yapabiliyorsunuz. Bu sayede toplu fotoğraf yüklemede sıra sorunu ortadan kalkıyor.

Facebook'u Android veya iPhone cihazınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Far Cry 4'ün Yapımcı Günlüğünden Oyundaki En İyi 5 Sahne

Logitech'ten Yeni Taşınabilir Su Geçirmez iPad Klavyesi

YORUMLAR