Facebook Moments ile Fotoğraflarımızı Kolayca İndirebilecek ve Paylaşabileceğiz

Facebook Moments ile Fotoğraflarımızı Kolayca İndirebilecek ve Paylaşabileceğiz

Eğer siz de toplu bir etkinlik sonrası fotoğraflarınızı bulup indirme veya fotoğraf paylaşma zahmetini bir defa tattıysanız Facebook'un geliştirdiği bu yeni uygulama oldukça hoşunuza gidecektir. Facebook Moments adlı yeni Facebook uygulaması etiketlenen fotoğraflarınızı bulma, fotoğraf indirme ve fotoğraf paylaşma işlerini saniyeler içerisinde çözmenizi mümkün kılıyor. Normalde düğün, nişan, toplantı, kutlama ve toplu eğlence gibi etkinliklerde arkadaşlarımızla birlikte bolca fotoğraf çekiliyoruz. Etkinlik sona erdiğinde ise kimde hangi fotoğraflarımızın olduğunu bulmak, bu fotoğrafları indirmek, arkadaşlarımıza kendi fotoğraflarını göndermek büyük eziyet olabiliyor. Sadece arkadaşlarımızla aramızda paylaşım yapabilmemiz için önce fotoğraflarımızı bir araya topluyor, sonra bu fotoğrafları bir dosya paylaşım sitesine yüklüyor ve nihayetinde indirme bağlantısını arkadaşlarımıza gönderiyoruz. Sizin de içiniz sıkılmadı mı?

İşte Moments bize bu süreci tek dokunuşla sonlandırma imkanı veriyor. Facebook Moments içerisinde yer alan yüz tanımlama teknolojisi sayesinde fotoğraflarınızdaki arkadaşlarınız otomatik olarak etiketlenebiliyor. Aynı şekilde arkadaşlarınız da fotoğraflarında kolayca sizi bulabiliyor. Sonrasında ise bu fotoğraflar bir araya toplanıyor vei ilgili kişilerle paylaşılabiliyor. Dilerseniz fotoğrafların kimlerle paylaşılacağını siz de seçebiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla fotoğraflarınızı eşitleyebilmeniz de mümkün.

Facebook Moments fotoğrafların düzenli bir şekilde saklanabilmesi için de etkili bir çözüm. Uygulama şu an için Türkiye'de aktif değil. Uygulama yayınlandığında bu bağlantıları kullanarak uygulamayı indirebilmeniz mümkün olacak:

Büyük Markalara Soracağınız Sorular için Twitter Yerine Facebook'u Tercih Edin

YORUMLAR