Facebook Öğrencilere Ücretsiz İnternet Dağıtacak

Facebook Öğrencilere Ücretsiz İnternet Dağıtacak

Dünya devi sosyal ağ sitesi Facebook'un ismi yeni bir girişimle daha anılmaya başlandı. Yurt dışında kalanlar için oldukça faydalı olacak yeni proje en çok öğrencileri sevindirecek.

Farklı bir projede eğitim amacıyla Kuzey Carolina bölgesinde meşhur olan bir okulda 6 binden fazla öğrenciye dizüstü bilgisayar dağıtılmıştı. Fakat yaklaşık 6.000 öğrencinin evinde internet bulunmaması projenin amacına ulaşmamasında büyük rol oynadı. Facebook'un yeni projesi bu sorunu çözmek için başlatıldı ve çalışmalar olabildiğince hızlandırıldı.

Kuzey Carolina'na pilot uygulama olarak başlatılması düşünülen bu proje öğrencilerin evlerine kadar ücretsiz internet hizmeti sunacak. Kuzey Carolina bölgesi Facebook sunucularının bulunduğu alana yakın olduğu için tercih edilmiş. Proje sayesinde öğrenciler Wi-Fi yardımıyla Facebook'un ücretsiz internetini kullanabilecek. Evet evlere internet ücretsiz bir şekilde verilecek fakat bu proje  ne yazık ki her öğrenciyi kapsamıyor.  Projenin kapsamında şimdilik en fazla 100 öğrenciye kadar internet verileceğinden söz edildi. 

Pangaea iş ortaklığıyla yapılacak proje sadece internet vermekle kalmıyor hızlı bir internet sunmayı amaçlıyor. Facebook'un eğitim için destek verdiği bu yeni projesi diğer şehirlere ulaşması konusunda bir açıklama yapılmadı.

Facebook'u tebrik ediyor ve Türk girişimcilerimizden de böyle güzel projeler bekliyoruz.

Google'ın Çocuk Olası Geldi: Google'ın Yap-Boz Telefonu Geliştiricilere Dağıtılıyor

Wiper İle Gizli ve Güvenli Mesajlaşma İmkanı: Gizlilik Benim İçin Önemli Diyenler

YORUMLAR