Facebook Orijinal Video Kliplerinde Gruplar ve Sanatçılar e-Ticareti Çok Sevdiler

Facebook Orijinal Video Kliplerinde Gruplar ve Sanatçılar e-Ticareti Çok Sevdiler

Facebook videolarında reklamların başlayacağı yeni bir haber değil. Ancak yükselen bir trend. Facebook'da paylaşılan orijinal video kliplerde sanatçılar ürünlerini pazarlamaya başladılar bile.

Facebook üzerinden paylaştığınız orijinal video kliplerde sanatçı ve gruplara ait ürünlerin reklamları ve e-ticaret sayfalarına doğrudan yönlendirmeler gittikçe artıyor.

Özellikle YouTube ve Vevo’dan Facebook üzerine doğrudan eklenen videolar sanatçıların kendilerine ait ürünleri Facebook ağı kitlesine gösterebilmeleri adına önemli bir mecra haline gelmeye başlıyor.

Daha önce tek tük rastlanan bu yöntem, artık neredeyse bütün video kliplerde mevcut ve artarak çoğalıyor. Facebook’da paylaşılan popüler orijinal klipler, genellikle sanatçıların kendi markalarını taşıyan ürünlere kullanıcıları yönlendiriyorlar. Bu ürünler CD’den giyim eşyalarına ve aksesuarlara kadar çeşitlilik gösterebiliyorlar. Bu reklamlar bazen genel, bazen de özel e-ticaret sitelerine yönlendirilmiş linklerden oluşabiliyorlar.

Facebook video reklam altyapısını mobil üzerinde daha sıkı kurguluyor. Zaten Facebook mobil uygulaması neredeyse web üzerinde kullanılandan çok daha fazla tercih ediliyor. Bu yüzden Facebook video reklamları mobil kullanıcıları özellikle hedef alıyorlar. 

Facebook Video Reklamları Çok Yakında Geliyor

Facebook Reklamları Google Aramalarınız ile Bağlantılı Olabilir

Sahte Ürün Tanıtılan Facebook Reklamlarına Dikkat!

YORUMLAR