Facebook, Pazar Yeri Uygulamasını 17 Ülkede Daha Açıyor!

Facebook, Pazar Yeri Uygulamasını 17 Ülkede Daha Açıyor!

Facebook, geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu ve talepler doğrultusunda giderek büyüyen “Pazar Yeri” uygulamasını 17 ülkeye daha açacağını duyurdu. Facebook, geçen yıl başlattığı “Pazar Yeri” uygulaması ile sıcak satış noktası pazarına giriş yapmıştı.

Yaklaşık olarak 450 milyon kullanıcıya hitap eden Facebook, ticari olarak çok geniş bir kitleye ulaşabilecek konumda. Şirket buna güvenerek uygulamayı 17 ülkede daha kullanıma sunuyor. Facebook, bugün yaptığı açıklamada “Pazar Yeri” uygulamasını; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İspanya, İrlanda ve İtalya’nın da olduğu 17 ülkeye daha sunacağını duyurdu.

“Pazar Yeri” hakkında bilgi sahibi olmayanlar için uygulamanın ne işe yaradığını kısaca anlatalım. Lokasyon bazlı olarak da çalışan uygulama etrafınızda ilginizi çekebilecek ürünleri bulmanızı sağlıyor. Hem ürün alımı, hem de ürün satışı yapılabilen uygulama ile istediğiniz ürünlere anında ulaşmanız ve istediğiniz ürünü hızlıca satmanız mümkün.

Hızlıca satmak istediğiniz ürünün fotoğrafını çekip, ismini, açıklamaları yazmanız, kategorisini seçmeniz ve fiyatını belirtmeniz ürününüzü satmanız için yeterli olacak. Aynı şekilde, aradığınız ürünü kolaylıkla bulabiliyor ve Facebook üzerinden ürün hakkında bilgi isteyebiliyorsunuz.

Avrupa’nın birçok ülkesinde daha kullanıma sunulan uygulama ülkemize ne zaman gelir bilmiyoruz, ancak Facebook’un uygulamayı kısa zaman içinde Türkiye’ye de sunmasını bekliyoruz.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Facebook İpuçları

Facebook Bağımlılığı Beyni Küçültüyor

Facebook, Gazetecilere Facebook'u Kullanmayı Öğretecek

YORUMLAR