Facebook Popüler Mekanları Gösterecek Yeni Sayfası Üzerinde Çalışıyor

Facebook Popüler Mekanları Gösterecek Yeni Sayfası Üzerinde Çalışıyor

Facebook'un kullanıcılarından gizli olarak geliştirmeye çalıştığı ziyaret edilebilecek mekan önerileri servisi ortaya çıktı. Uzun bir süredir bazı projeler üzerinden çalışan Facebook, geçtiğimiz günlerde "arkadaşınız yorum yazıyor" özelliğiyle gündeme gelmişti. Oldukça sevilen ve Whatsapp'ta olduğu gibi bir performans sunacak olan bu özelliği çok yakında aktif hale getirilecek. Yorum yazıyor özelliğinin yanı sıra Facebook'un bugünlerde de ilginç bir projesi ortaya çıktı.

Uzun bir süredir ziyaret ettiğiniz mekanları ve arkadaşlarınıza önerdiğiniz mekanları Facebook üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Adeta bir Swarm özelliği taşıyan bu fikir artık özel bir sayfada Facebook kullanıcılarının oldukça işine yarayacak. Çünkü Facebook, şehirleri ayırarak ziyaret edilen mekanların puanlarına göre sizlere öneri sunmayı hedefliyor. Yani acıktığınızda nerede yemek yiyebilirim, diye artık Facebook'a soracaksınız.

Facebook'un bu yeni özelliğine "www.facebook.com/services" adresinden ulaşabiliyorsunuz. Hesabınızda hangi şehir kayıtlıysa sayfanın üst kısmı o bölgenin Wikipedia’da ekli olan resmiyle değişiyor. Henüz geliştirme aşmasında olduğu için bu sayfadan çok fazla performans beklemeyin. Zamanla daha verimli ve önerileri daha yerinde bir platform haline gelecek. Bu arada "Services" sayfası sadece yemek mekanlarını aramak için değil. Okuldan tutun da markete kadar tüm popüler mekanlara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Facebook Profil Fotoğrafınıza Işın Kılıcı Ekleyin!

16 Yaşından Küçüklere Facebook Yasağı Geliyor

YORUMLAR