Facebook Profil Videoları Hizmete Açıldı!

Facebook Profil Videoları Hizmete Açıldı!

Facebook'un geçtiğimiz sene teste açtığı ve sadece belli kullanıcıların kullanabildiği Facebook profil videoları özelliği nihayet bütün kullanıcıların hizmetine açılmaya başlandı. Facebook profil resmi dönemini kapatacak yeni uygulama ile kullanıcılar profil resimleri yerine kendi kaydedecekleri kısa videoları kullanabilecekler. İnsanlar profilinizi ziyaret ettiğinde de bu kısa videoyu profil resminiz yerine görüntüleyebilecekler.

Bir Facebook profil videosu videosu kaydettiğinizde videolardaki sesler de kaydediliyor; yani profilinizde kendi sesli mesajınızı da takipçilerinize iletebiliyorsunuz.

Facebook profil videoları nasıl kullanılabilir?

Facebook profil videoları şu an için sadece mobil cihazlar kullanılarak kaydedilip profile yerleştirilebiliyor; fakat bu videoları masaüstünden görüntüleyebilmek de mümkün. Ayrıca mobil cihazlarınız üzerinde profil videonuzu kaydettikten sonra Facebook uygulaması size videoyu düzenleme imkanı da veriyor; bu sayede profil videosu taslağınızdaki istenmeyen bölümleri kırpabiliyor ve videoyu tercihlerinize göre şekillendirebiliyorsunuz.

Facebook profil videolarından faydalanabilmek için mobil cihazınızda yüklü olan Facebook uygulamasını son sürümüne güncellemeniz gerekmekte. Güncel Facebook uygulamalarını indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Eğer bu videoları nasıl hazırlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız hazırlamış olduğumuz bu resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz:

Facebook'ta Profil Videosu Nasıl Yapılır?

YORUMLAR