Facebook Profillerine Profesyonel Yetenek Kategorisi Eklendi

Facebook Profillerine Profesyonel Yetenek Kategorisi Eklendi

Facebook profiller üzerine eklenecek olan yeni özelliğini sessiz bir şekilde getirdi. Kullanıcıların profilleri üzerine profesonel yeteneklerini ekleyebilecekleri kategoriler önceki gün Facebook tarafından düzenlendi.

Özellikle iş arayan kullanıcılar ve yeni eleman alımı yapmak isteyen şirketler tarafından etkin olarak kullanılabilecek özellik sayesinde, Facebook kullanıcıları profilleri üzerine sahip oldukları profesyonel yetenekleri ekleyebilecek.

Ayarlar menüsünde iş ve eğitim kısmına eklenen özellik, iş hayatınızda veya eğitim sürecinizde öğrenmiş olduğunuz yetenekleri ve tecrübeleri Facebook profili üzerinde göstermenizi sağlıyor. Satış ve Pazarlama, Halkla İlişkiler, Microsoft Office Programları gibi yetenek ve tecrübelerinizi ekleyerek profiliniz üzerinde gösterbilirsiniz.

Sahibi olduğunuz yeteneklerden birine tıklandığında o yeteneğe sahip olan diğer arkadaşlarınızıda gösteren bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Ayrıca o yetenekle ilgili yeni bilgiler, gruplar ve yeni kişileride görebilmek mümkün. İşverenlere büyük kolaylık sağlayacak olan bu özellik ile, işverenler işe almak istediği kişide olmasını istediği özellikler üzerinden arama yaparak kendine yeni çalışanlar bulabilecek.

Facebook'un henüz resmi bir açıklama yapmamasına rağmen, bir çok haberde Facebook'un gizlice LinkedIn benzeri bir özelliği sitesine eklediğini konuşuyor. Sürekli yeni özellikler ile güçlenen Facebook'un bu yeni özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

En Kullanışlı ve Yararlı Google Chrome Eklentileri

YORUMLAR