Facebook Reklamları Google Aramalarınız ile Bağlantılı Olabilir

Facebook Reklamları Google Aramalarınız ile Bağlantılı Olabilir

Facebook, son zamanlarda site üzerindeki reklamlar ve algoritmaları ile sıkça oynamakta ve hem şirketlerin pazarlama amaçlarına, hem ziyaretçilerine hem de kendi isteklerine en uygun ve yararlı sistemi geliştirmeye çalışıyor.

Facebook üzerinde gördüğümüz reklamlar da artık Google üzerinde arama yaptığımız kelimelerden yararlanarak, pazarlamacıların hedefli reklam sunmasına olanak sağlıyor. Bu nedenle Facebook üzerinde göreceğiniz reklamlar internet üzerinde arama yaptığınız kelimeler ile ilgili olacak. Pazarlamacılar Google üzerinde yaptığınız aramaların anahtar kelimelerini görebiliyorlar. Sadece Google değil, aynı zamanda Yahoo ve Bing üzerinde yaptığınız aramalarında sonuçları görünebiliyor. Bu bilgiler kullanılarak Facebook üzerinde göreceğiniz reklamların daha işinize yarar olması bekleniyor.

Facebook'un bu yeni reklam teknoloji sayesinde firmalar hazırladıkları reklamları istedikleri kitlelere ulaştırarak daha yüksek başarı salayabilecekler. Aynı zamanda ziyaretçiler de kendi ilgi duydukları ve arama yaptıkları kelimelere benzer içerikler bulunan reklamlar ile karşılacak. Her iki tarafı da mutlu edecek olan bu yeni Facebook reklam teknolojisi, Facebook'un da oldukça işine yarayacak ve kısa zaman içerisinde çok daha fazla şirket ve firma Facebook reklamlarını kullanmaya başlayacaktır.

Sistemin çalışmasıyla ilgili bir örnek vermek gerekirse, mesela X marka bir araba ürünü reklamına tıkladınız. Reklamın sahibi olan X markası araba ürününe tıkladığınızı görerek size Facebook üzerinde araba ürünleri ile ilgili reklamlar sunabilecek.

Sistemin sahibi olan Kenshoo Social, aynı zamanda Facebook'un da reklam partnerlerinden bir tanesi. Şu an deneme sürecinde olan bu yeni reklam sistemini çok yakında uygulamaya geçmiş olarak görebiliriz. Facebook yada Google reklamları ile düşüncelerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

En İyi 5 Dünya Kupası Uygulaması

YORUMLAR