Facebook, Renkli Arka Plana Sahip Yorumları Test Ediyor

Facebook, Renkli Arka Plana Sahip Yorumları Test Ediyor

Eğer Facebook üzerinde yorumlarınızın fark edilmemesinden şikayetçiyseniz, sosyal medya devinin test etmekte olduğu yeni özellik dikkatinizi çekebilir. Yeni renkli yorum özelliği sayesinde daha çok öne çıkan paylaşımlar yapabiliyorsunuz.

Aslında Facebook, renkli arka planları daha önceden sitesi üzerinde farklı bir şekilde kullanmaya başlamıştı. Bir süredir Facebook hesaplarımızdan durum bildirimi yaparken renkli ve farklı desenlere sahip arka planlar seçebiliyor ve kullanabiliyorduk. Bu sayede durum bildirimleri düz metin formatından çıkıyor ve daha dikkat çekici bir hale geliyordu. Şimdi ise aynı sistemin yorumlar için de uygulanabilmesi söz konusu. Facebook'un test etmekte olduğu bu renkli arka plana sahip yorum özelliğini birkaç kullanıcı fark ederek Twitter üzerinden paylaşmış:

Kişisel görüşüm olarak, bu özelliği bir hayli gereksiz buldum. İnsanların yorumlarını ön plana çıkarmak istemesi anlaşılabilir bir istek; fakat bu durumun renkli arka planlar ile bir görüntü kirliliği yaratması muhtemel. Hatta renkli arka planlar nedeniyle, sadece metin formatındaki klasik yorumların daha çok dikkat çekici olacağı bile söylenebilir. Belki de Facebook, bu özelliğiyle bizi 90'lı yıllardaki IRC ve MSN sohbetlerine geri döndürmek istiyordur.

Facebook, Müzik Piyasasını Ele Geçirmeye Geliyor!

YORUMLAR