Facebook Resimlerinizi Artık Kimse Suistimal Edemeyecek

Facebook Resimlerinizi Artık Kimse Suistimal Edemeyecek

Kimi zaman "Profilimize kimler giriyor? Yüklediğimiz resimlere kimler bakıyor? İçeriklerimizi sahte hesaplar kullanıyor mudur?" gibi soruları hepimiz düşünmüşüzdür. Facebook, kullanıcıların profillerinde gezinerek onların fotoğraflarını süistimal eden kişiler için yeni bir güvenlik önlemi geliştirdiğini açıkladı.

Yayınladığı blog yazısında Facebook; "bazı kadınlar, suratlarının olduğu resimleri paylaşmak istemiyor, çünkü resimlerin nereye gideceğine dair endişeleniyorlar" şeklinde bir açıklamayaparak ardından, "fotoğraf koruma" adını verdikleri bir güvenlik ayarı geliştirdiklerini ve özelliğin ilk olarak Hindistan'da test edilmeye başlandığını açıkladı.

Bu önlem sayesinde kötü niyetli kişiler; bir başkasının fotoğrafını indiremeyecek ve paylaşamayacak. Ayrıca fotoğrafa yabancı kişileri etiketlenmesi de mümkün olmayacak ve kullanmak amacıyla her hangi bir fotoğrafın ekran görüntüsünü alamayacaklar. (Ekran görüntüsü alamama durumu henüz Adroid cihazlarda geçerli)

Bu ayarı kullandığınızda profil resminizin etrafında mavi bir çerçeve belirecek ve bu da korunuyor olduğunuz anlamına gelecek. Test süresince istismar vakalarının yüzde 75 düşüş yaşadığı bildiriliyor. Bu güvenlik önlemi şimdiden kullanıcılardan tam not alırken çok yakında tüm dünya kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

Facebook'un Yapay Zekası Yanlışlıkla Kendi Dilini Yarattı

Facebook, Sosyal Medyada Arkadaş Stalklamayı Kolaylaştırıyor mu?

YORUMLAR