Facebook Sahte İsimle Açılan Hesapların Mutlaka Şikayet Edilmesini İstiyor!

Facebook Sahte İsimle Açılan Hesapların Mutlaka Şikayet Edilmesini İstiyor!

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan başarılı sosyal medya sitesi Facebook, 2016 yılında gerçekleştireceği projelerini yavaş yavaş açıklamaya başladı. İnsanlar sürekli sosyal medya sitelerinden şikayetçi olsalar da bir türlü bu bağımlılıktan kurtulamıyorlar. Facebook'a her geçen gün hesapların dondurulması yerine binlerce adet yeni hesap ekleniyor. Yani dev sosyal medya sitesi her geçen gün biraz daha büyüyor.

Facebook, sürekli yeni üyelik oluşturulduğundan dolayı kayıt olurken ısrarla verilmesini istediği kişisel bilgileri artık değiştiriyor. Bildiğiniz üzere Facebook'a biraz zor olsa da istediğiniz herhangi bir sahte isimle üye olabiliyorsunuz. Tüm kullanıcılarının güvenliğinden kendisini sorumlu tutan şirket ise bu durumdan nefret ediyor. Her kullanıcının kendi ismini kullanması gerekli diyen Facebook geliştiricileri önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili geniş kapsamlı bir çalışmaya başlayacak.

Sahte hesapları şikayet etmeye yarayan yeni Facebook geri bildirim bölümü kısa bir süre içerisinde aktif hale getirilecek. İlk olarak ABD'de test edilmesi beklenen sahte hesap şikayet hattı kişileri korumayı hedefliyor. Yani her insanın bir tane hesabı bulunacak ve kimse bir başkasının yerine hesap açamayacak.
Peki ya siz Facebook'un ısrarla üstünde durduğu gerçek isim kullanma politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Facebook Haber Kaynağı Bomba Gibi Değişimlerle Geliyor

Facebook'un Almanya'daki Ofisine Taş ve Gaz Bombalarıyla Saldırdılar!

YORUMLAR