Facebook Sahte Reklamları Tespit Etmek için Yapay Zekaya Başvuruyor

Facebook Sahte Reklamları Tespit Etmek için Yapay Zekaya Başvuruyor

İnternette ilginizi çeken bir ürünün reklamına tıkladığınızda o bağlantının sizi tamamen farklı bir yere yönlendirmesi oldukça sinir bozucu bir durumdur. Tahmin ediyoruz ki birçoğumuz bu tür örtülü reklamlara rastladık. Ancak Facebook bu tür reklamların kökünü kazımak için ya da en azından kendi platformunda bunu engellemek için yapay zekadan yararlanacak.

Facebook, kullanıcıları tıkladıkları reklam içeriğinden tamamen farklı bir bağlantıya sürükleyen örtülü reklamlara aman vermeyeceğini açıkladı. Bu gibi reklamları tespit etmek için de Facebook yapay zeka teknolojisine güveniyor.

Facebook tarafından yapılan açıklamada, “Örtülü reklamları tespit edip kaldırma konusunda bize çok yardımı dokunacak bir yapay zekadan yararlanıyoruz, ayrıca insanlardan gelen değerlendirme süreçlerini de genişlettik. Bundan sonra bizim platformlarımızı kullanan insanlar için sunulan içeriklerdeki farklılıkları daha iyi gözlemleyebiliriz. Attığımız bu yeni adımlar sayesinde son birkaç ay içinde insanları yanlış yönlendiren binlerce sorumluyu etkisiz hale getirdik.” denildi.

Ayrıca yalnızca Facebook değil Google da kendi platformlarında yer alan sinir bozucu reklamlarla savaşıyor. Chrome’da standartlara uygun olmayan reklamlar da engelleniyor.

Facebook Çevirilerinin Tamamına Yakını Yapay Zeka ile Yapılıyor

Facebook, Yapay Zeka Girişimi Ozlo'yu Satın Aldı

YORUMLAR