Facebook Sanal Gerçeklik İçin Farklı Bir Mobil Uygulama Geliştiriyor

Facebook Sanal Gerçeklik İçin Farklı Bir Mobil Uygulama Geliştiriyor

Uzun zamandır Facebook’un sanal gerçekliğe bir yerden bulaşacağını biliyorduk. Facebook sonunda 360 derece videoları destekleyen kendi uygulamasını geliştiriyor.

Facebook bu uygulamayla kullanıcıların 360 derece videoların açısını telefonlarını hareket ettirerek değiştirmesini sağlayacak. Kısaca çok yakında yolun ortasında durmuş sağa, sola, yukarı ya da aşağıya doğru telefonlarını oynatan veya kendi etrafında 360 derece dönen insanlar görürseniz şaşırmayın. Uygulama çıkmış demektir.

Şaka bir yana, sanal gerçeklik uzun zamandır Facebook’un gündeminde var. Hatta Mart 2014’te Oculus VR’ı satın almasından bu yana aklından çıkmıyor diyebiliriz.

Ünlü teknoloji web sitesi The Verge’ün haberine göre, Facebook’un mobil cihazlar için geliştirdiği belirtilen sanal gerçeklik uygulaması, Oculus teknolojisi ile karşılaştırıldığında daha basit duruyor. Google’ın video (YouTube) öncelikli sanal gerçeklik adımına daha yakın ve ona rakip gibi duran bir adım olarak gösteriliyor. Ancak ne kadar yüzeysel olursa olsun, Facebook’un iOS ve Android için geliştirdiği belirtilen bu uygulama kitleleri Oculus’un VR evrenine daha da yakınlaştırabilir.

Facebook'da Sanal Gerçeklik İçeriğini Kullanıcılar Nasıl Üretecekler?

Sanal Gerçeklik ve Gittikçe Artan Gerçek Yalnızlığımız

Facebook Sanal Gerçeklik Ürünleri Pazarında Kullanıcıları Zora Sokacak

YORUMLAR