Facebook Sayfaları Bir Alışveriş Merkezine Dönüşüyor

Facebook Sayfaları Bir Alışveriş Merkezine Dönüşüyor

Facebook sanal bir alışveriş merkezi açmak üzere testler yapmaya başladı. Bundan böyle e-ticaret alışverişlerimizde Facebook sosyal ağını kullanabileceğiz.

Çok yakında her hangi bir perakendecinin Facebook sayfası tamamen e-ticaret yapmak için elverişli hale gelecek. Böylelikle Facebook kullanıcıları ziyaret ettikleri ürün sayfalarından standart bir e-ticaret alışveriş sayfası gibi faydalanabilecekler. Facebook bu altyapıyı kurarken Amazon’u örnek alıyor.

Facebook, e-ticaret yapmak isteyen firmalardan bir ücret almayacak, ancak satış hacimlerine göre reklam satın almalarını isteyecek. Böylelikle hem firma hem de Facebook azami olarak karşılıklı “kazan-kazan” ilişkisine girmiş olacaklar. Facebook bu çözümün e-ticaret yapmak isteyen firmalar için bir avantaj olacağını savunuyor. Henüz bu sistemle ilgili detaylı bir açıklama yapmadı.

Öte yandan uzun bir süredir Facebook bu tür bir girişimde bulunacağının sinyallerini de veriyordu. Yeni Alışveriş Merkezimiz Facebook Messenger Olacak haberimizde bu girişimi nasıl detaylandırmak istediğini paylaşmıştık. Diğer yandan yaklaşık 6 aydır Facebook “satın al butonu” girişimlerinde de bulunmak istiyordu. Facebook Satın Al Butonunu Deniyor haberimizde de alışveriş merkezi planlarının ilk adımlarını okumanız mümkün. 

İnternetten Alışveriş Yapmayı Sevenler İçin Android Uygulamaları

İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

YORUMLAR