Facebook Sayfasını Beğenmeyen Site Sakinleri Evden Atılıyor

Facebook Sayfasını Beğenmeyen Site Sakinleri Evden Atılıyor

Sosyal medya günümüzün değişmez aktivitelerinden bir tanesi. Başta kurumsal şirketler olmak üzere her girişim sosyal medya faaliyetlerini haddinden fazla önemsiyor. Ancak hiçbiri Utah'daki site yöneticileri kadar ileriye gitmiş değil.

ABD'nin Utah eyaletine bağlı Salt Lake City'de bulunan City Park Apartments isimli sitenin yöneticileri, sosyal medya faaliyetlerini oldukça önemseyen kimselerden kurulu. Facebook sayfalarının ve yorumlarının sıkı takipçisi olan yönetciler, her kiracıya Facebook sayfasını beğenmeleri için baskı uyguluyor. Sayfayı beğenmek istemeyen kiracılara ise kira kontratlarını iptal etme gibi tehditlerde bulunuyorlar.

26 Mayıs itibariyle bütün kiracılara bir bilgilendirme yazısı gönderen yöneticiler, bütün sakinlerin Facebook sayfasını beğenmesini istediklerini belirttiler. Beğenmeyen kiracılara ise evden atmaya kadar varan yaptırımlar uygulanacağını söylediler. Ancak bu bir ricadan öteye giden bir istekti. Bütün kiracılara bir belge yoluyla iletilen bu istek, bir kağıt parçasından ziyade kira sözleşmesine ek olarak kaleme alınmıştı. Haliyle kiracıların bir kısmı duruma isyan etti ve böylesine bir dayatmayı kabul etmeyeceklerini söylediler.

Yöneticilerin istekleri ise sadece beğenme ile sınırlı değildi. Ayrıca bütün kiracılardan sayfaya bir pozitif görüşler belirtmeleri istendi. Bunun üzerine Facebook sayfasındaki değerlendirme kısmına kötü görüşler belirtenler ise sayfadan uzaklaştırılmak suretiyle ortadan kaldırıldı. Yaşananların ardından yerel medya kanallarına röportajlar veren site sakinleri ise başarıya ulaştılar ve sözleşme iptal edildi. Hatta site için açılan Facebook sayfası da yöneticiler tarafından silindi. 

Facebook ve Microsoft Avrupa’ya Denizin Altından Yeni Bir İnternet Hattı Çekiyor

Zuckerberg’in Telefonundaki Facebook Bildiğiniz Gibi Değil

Facebook Kullanıcılarından Özür Diledi

YORUMLAR