Facebook Şimdi de Emlak Sektörüne Göz Dikti

Facebook Marketplace Emlak

Çeşitli ürünlerin satıldığı Facebook gruplarının yüz milyonlarca ziyaretçiye erişmesinin ardından faaliyete geçen Facebook Marketplace için yeni bir adım daha atıldı. Şirket, Facebook Marketplace üzerinden gayrimenkul satışları yapılmasına izin vereceğini açıkladı.

İkinci el eşyalardan kitaplara kadar her türlü ürünün satıldığı çeşitli Facebook gruplarının aylık 450 milyon ziyaretçiye ulaşmasının ardından harekete geçen sosyal medya devi, Facebook Marketplace ismini verdiği yeni sayfasını açmıştı. Craiglist, Letgo, Zebramo gibi küresel uygulamaların yanı sıra yerel satış siteleriyle de rekabet edebilmek adına faaliyete geçirilen Facebook Marketplace’i büyütmeye kararlı olan şirket, kiralık evlerin Marketplace üzerinden yayınlanmasına izin vereceğini duyurdu.

Facebook kullanıcılarının kiralık ev ilanlarını Marketplace üzerinden yayınlamasını ve kiralık ev arayanların ilanlara kolayca ulaşmasını sağlamak adına Apartment List ve Zumper isimli mecralarla anlaşmaya vardığını söyleyen Facebook, iki şirketin emlakçılara ulaşarak ilanlarını Marketplace’e aktarmalarını sağlamak için de uğraşacaklarını belirtti.

Facebook Marketplace kiralık ev

Uzun süredir kullanıcıların Facebook’u terk etmeden bütün işlerini halletmeleri için uğraşan şirket, bugüne kadar Mağazalar, Bağış Kampanyaları, Spor, QR Kodu, Yakındaki Yerler, Şehirler, Wi-Fi Bul, Yakındaki Arkadaşlar gibi birçok farklı sayfa geliştirmişti. Türkiye’de kullanılmayan yemek siparişi ve town hall gibi sayfalarla da tam bir platforma dönüşmek için uğraşan Facebook, gayrimenkul satışı başlatmasıyla önemli bir basamağı daha atlamış oldu.

YORUMLAR