Facebook, Şimdilik WhatsApp'tan İşletim Yapmayı Hedeflemiyor

Facebook, Şimdilik WhatsApp'tan İşletim Yapmayı Hedeflemiyor

Facebook, politikalarındaki değişikliklerle son zamanlarda sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Firma en son reklam satımı ve güvenlik hususlarıyla kimi medyada manşetlere düşmüş, sonrasında üçüncü parti firmalarla güvenlik paylaşımı konularında çok tartışılmıştı. Şimdi ise Facebook - WhatsApp konusu gündemde.

Popüler mobil mesajlaşma servisi olan WhatsApp'ı üzerinden henüz bir işletmede bulunmamış Facebook, geçen pazartesi günü davayı kapatarak WhatsApp üzerinden bir işletimde bulunmayacağını söyledi. Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e göre Facebook, önümüzdeki aylarda mesajlaşma servisi WhatsApp'tan para kazanmayı hedeflemiyor. Hindistan'da bir etkinliğe katılan Zuckerberg konu ile ilgili ayrıntıya yer vermeden davanın kapandığını söyledi.

Facebook'un en son WhatsApp'a biçtiği pay 22 milyar doları bulmuştu. Facebook'un son zamanlarda daha da artan hisselerinden dolayı 3 milyar dolar daha pay firmaya kaldı. WhatsApp'ın önceki ücretlendirme sistemi bildiğimiz gibi sadece çıktığı ilk zamanlar yılda 1 dolarlık bir rakamdı. Kimi kampanya ve fırsatlar dahilinde mesajlaşma uygulamasını tamamen ücretsiz kullanan kullanıcıların sayısı da çok fazla.

Facebook'un WhatsApp'ı satın almasından sonra firma, mobil mesajlaşma platformu için neler planlıyor merak konusu. Ancak şimdilik korkmaya gerek yok, firma henüz para kazanmayı hedeflemiyor.

WhatsApp Messenger'ı akıllı telefonlarınızda kullanmak için sitemizden güvenli ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz:

YORUMLAR