Facebook Snapchat’e Karşı Koz Olarak Masquerade’i Satın Aldı

Facebook Snapchat’e Karşı Koz Olarak Masquerade’i Satın Aldı

Facebook sosyal medyada kendine rakip olabilecek kimse kalmasın istiyor. En son Snapchat’i gözüne kestiren Facebook popüler Masquerade uygulamasıyla rakibinin hızını kesebilecek mi dersiniz?

Facebook kullanıcılarını çeşitlendirilmiş özellikleriyle etkilemeye devam ediyor. Enson yaptığı “beğen” butonu güncellemesinden sonda şimdi de popüler bir yüz değiştirme uygulaması olan Masquerade’i (MSQRD) satın alarak en yakın rakibi Snapchat gibi bir servis vermeye hazırlanıyor. Biliyorsunuz bu uygulama SnapChat’te Face Swap olarak kullanılıyor.

Face Swap’ın tabiri caizse Snapchat’te patlaması Facebook’u harekete geçirmiş olacak ki, sosyal medya platformu aynı işi yapan Masquerade’i satın alarak bu özelliği kendi kullanıcılarına getirmeyi planladığını açık etmiş bulunuyor.

Masquerade uygulaması da aslında Snapchat’’in yüz filtrelerine benzeyen bir mantıkla çalışıyor. Masquerade kendisinin ya da arkadaşlarının resmini çeken kullanıcıları çektikleri fotoğraflara komik gözlükler, makyajlar ya da farklı aksesuarlar eklemesini sağlıyor. Ancak Masquerade yüzünüze gerçek zamanlı olarak başkasının yüzünü entegre edebildiğiniz yüz değiştirme özelliği ile kendinden çok söz ettiriyor.

Masquerade uygulamasının kaç paraya satın alındığın şimdilik tamamen bir sır. Ancak uygulamanın geliştiricileri kurumsal bloglarında “Facebook’la gücümüzü birleştirmekten ve teknolojiyi daha çok kişiye ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz” şeklinde bir açıklama yaptılar bile.

YORUMLAR