Facebook Snapchat'in Filtrelerini Haber Kaynağına Entegre Ediyor

Facebook Snapchat'in Filtrelerini Haber Kaynağına Entegre Ediyor

Geçtiğimiz gün Instagram'a süpriz bir şekilde hikayeler özelliğini getiren Facebook, şimdi de haber kaynağında kullanılabilecek filtreleri test ediyor.

Snapchat'i satın alma girişimlerinden her seferinde eli boş dönen Facebook, Snapchat'i yavaş yavaş öldürmeye niyetli gibi görünüyor. Geçtiğimiz gün sürpriz bir şekilde InstaStories özeliğini Instagram'a entegre eden Facebook, şimdi de kullanıcıların Facebook ana uygulamasında kullanabilecekleri filtreleri test ediyor. Snapchat'in özelliklerini parça parça kendi uygulamalarına entegre eden Facebook, Snapchat devrini sona erdirmek istiyor olabilir.

Instagram'a gelen yeni özellik ile bir hayli tepki toplayan Facebook, şimdi de haber kaynağında kullanılabilecek Snapchat benzeri filtreleri test ediyor. Yeni özelliğe göre kullanıcılar Facebook ana uygulamasını kullanarak videolarını ve resimlerini özel filtrelerle süsleyebilecekler. Kaydedilen resimler ve videolar kullanıcıların haber kaynağında paylaşılabilecek. Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen özelliğin şu sıralar testleri yapılıyor. Snapchat'in özelliklerini birer birer kendi uygulamalarına ekleyen Facebook'un diğer hamlesi şimdiden merak konusu.

Yeni özelliğin görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Tuzaklı Linkleri Sona Erdirmekte Kararlı

Facebook'ta Beğendiğiniz Sayfaların Tasarımı DeğiştiYORUMLAR