Facebook, Snapchat'te Olduğu Gibi Kendi Kendine Silinen Mesajlar Özelliğini Test Ediyor

Facebook, Snapchat'te Olduğu Gibi Kendi Kendine Silinen Mesajlar Özelliğini Test Ediyor

Fransa'daki bazı Facebook kullanıcılarının farkettiği yeni bir özellik sonrasında Facebook'un Messenger uygulaması üzerinde tıpkı Snapchat'te olduğu gibi kendi kendine silinen mesajlar özelliğini test ettiği ortaya çıktı.

Franda'daki sınırlı sayıda kullanıcı ile test edilen yeni silinen mesajlar özelliği, Facebook Messenger uygulaması üzerinde ekranın sağ üstündeki kum saatine dokunduğunuzda aktif oluyor ve 1 saat boyunca yazacağınız tüm mesajlar kendi kendini yok ederek, arkada herhangi bir iz bırakmıyor. Arkadaşlarınız, sevgiliniz ya da tanıdığınız herhangi bir kişi ile yapacağınız çok özel konuşmalar öncesinde bu özelliği aktif ederek konuşmadan sonra arkada hiç bir iz bırakmamak için kullanabileceğiniz bu özellik, test sürecinde kullanıcılar tarafından beğenilirse, yakın zaman içerisinde tüm Facebook Messenger kullanıcıları için aktif hale getirilecek.

Facebook kendi sahip olduğu Slingshot uygulamasınında da bulunan kendi kendini silen mesajlar özelliği asıl olarak ilk defa 2011 yılında Snapchat ile hayatımızı girdi. Çıktığı günden bu yana popüleritesi gittikçe artan Snapchat, 2013 yılında Facebook tarafından teklif almış fakat bu teklifi reddederek büyümesini sürdürmüştü. Facebook ise bükemediği eli öpmek yerine onu yok etmek için elinden geleni arkasına koymuyor. Elbette Facebook'un bu tür özellikleri getirmesindeki ilk amacı Snapchat'i bitirmek değil. Fakat bu tür popüler özellikler ile kendisine oldukça fazla aktif kullanıcı getirebileceğinin farkındalar. Bunun anlamı da Snapchat kullanıcılarının Facebook Messenger'ı daha fazla kullanılabilecek olması.

Facebook'un test sürecini tamamladıktan tüm kullanıcılara getirip getirmeyeceği kendi kendini silen mesajlar özelliği hakkında siz de görüşlerinizi alttaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR