Facebook, Snapchat’ten Kopyaladığı Özelliğin Testlerine Başladı

Facebook, Snapchat’ten Kopyaladığı Özelliğin Testlerine Başladı

Facebook, Snapchat Hikayeler’i kopyalayarak geliştirdiği Messenger Day isimli özelliğin denemelerine başladı. Messenger Day’in tüm özelliklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Facebook Messenger, Messenger Day isimli ilginç özelliğini Avustralya’daki birkaç kullanıcısının kullanımına sunduğunu ve özelliğin denemelerine başladığını açıkladı. Messenger Day, Facebook’un gözüne kestirdiği ve son birkaç senedir hiç çekinmeden kopyaladığı Snapchat’te bulunan Hikayeler özelliği ile birebir aynı.

Facebook Messenger Day Nedir?

Sadece Messenger kullanıcılarının kullanımına sunulan Messenger Day, kullanıcıların o an ne yaptıklarını ve ne düşündüklerini bir video veya fotoğraf ile anlatmalarını sağlıyor. Paylaşılan şeyler 24 saatin ardından kendi kendine siliniyorlar. Messenger Day kullanıcıları paylaşacakları fotoğrafları ve videoları, aynı Hikayeler’de olduğu gibi düzenleyebiliyor ve efektlerle süsleyebiliyorlar.

Messenger sözcüsü, Messenger Day ile ilgili şunları söyledi:

Birçok insanın, anlarını ailesiyle veya arkadaşlarıyla paylaşmak için Messenger’ı kullandığını biliyoruz. Bunu görsel bir şekilde yapabilmelerini sağlayacak özelliğin testlerine Avustralya’da başladık.”

Messenger Day, daha önceki tarihlerde Polonya’da kullanıma sunulmuştu ancak o zamanlar uygulama hala çok yeniydi. Facebook’un bu sefer İngilizce konuşan bir ülke seçmesi, Messenger Day’de bazı ilerlemeler kaydettiğini gösteriyor. Ancak tüm bunlara rağmen Messenger Day özelliğinin kullanıma sunulmaması gibi bir ihtimal de mevcut.

Facebook Messenger'da Mesajlar Şifrelenecek

Facebook Messenger'a Anket Özelliği Geliyor

Facebook Messenger Daha Fazla Veri Tasarrufu Yapacak

YORUMLAR