Facebook'ta Bir Hata Daha! Eski Mesajlar Tekrar Ortaya Çıkıyor

Son zamanlarda sürekli sıkıntılarla gündeme gelen Facebook, bir kez daha kullanıcılarının canını sıktı. Bazı Facebook kullanıcılarının sitemlerine göre, eski mesajların bildirim olarak yeniden geldiği ifade ediliyor.

Facebook'taki kullanıcıların birçoğu unutmayı tercih ettikleri konuşmaların ve konuşma geçmişinin hata nedeniyle yeniden ortaya çıkmasından memnun değil. Çünkü daha önceden yaptığınız bir konuşmayı Messenger'dan silmezseniz, bu mesajları sürekli görme ihtimaliniz bulunuyor. Ancak bu mesajların yeniden bildirim olarak gelmesi hiç de hoşça karşılanmıyor.

Konu hakkında gerekli yazılım güncellemesini yaptıklarını ve kullanıcıların tekrardan bildirim sorunu yaşamayacaklarını söyleyen Facebook, "Bazı insanlar Facebook.com’da eski mesajlarını görüyor. Bu sorunun farkındayız ve aktif olarak olabildiğince hızlı bir şekilde bunu çözdük" şeklinde açıklama yaptı.

Benzer Hata 2015'de de Yaşanmıştı

Böyle bir bildirim hatasını neden yaptığı bilinmeyen Facebook'un karşısında büyük bir kitle oluşmuş durumda. Zaten bugüne kadar saçma hatalar yüzünden birçok kullanıcısını kaybeden şirketin 2015 yılında da bu duruma benzer bir sorunla karşılaştığını ve yine kullanıcılarını kaybettiğini belirtmek gerekiyor.