Facebook'ta Ne Kadar Zaman Geçirdiğinizi Görün

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından olan Facebook'a uygulamada geçirdiğiniz süreyi gösteren yeni bir özellik geldi. Bu özellik kapsamında günlük veya haftalık bilgiler alabilecek ve kullanımınızı kontrol edebileceksiniz.

Son zamanlarda sürekli olumsuz haberlerle adını duyduğumuz Facebook, en nihayetinde başarılı bir güncellemeyi paylaştı. Daha önceden YouTube'a ve Instagram'a gelen kullanım süresini kontrol etme özelliği artık Facebook'ta da olacak. Bundan böyle uygulama üzerinde ne kadar vakit geçirdiğinizi görebileceksiniz.

Şimdilik iOS ve Android için kullanıma açılan bu özelliğin en güzel yanı ise size uyarıda bulunuyor olması. Yani belli bir kullanım sınırına ulaştıktan sonra kullanıcıya uyarı verecek olan Facebook, böylelikle aşırı sosyal medya bağımlılığını azaltmak ve zaman kaybını ortadan kaldırmak istiyor.

Facebook'ta Geçirdiğim Süreye Nasıl Bakarım?

Şu anda tüm dünyada global olarak sunulan özelliği kullanmak için Facebook’un üç çizgi düğmesine basmalı ve Ayarlar ve Gizlilik başlığında yer alan Facebook’ta Geçirdiğin Süre’yi seçmelisiniz. Bu kısımda kullanım verileriyle ilgili detaylı bilgi verecek olan Facebook'tan uyarı almak istiyorsanız Zamanını Yönet başlığını takip edin.