Facebook'ta Yapılan X Yorumu Silahlı Kavgaya Dönüştü

Facebook kavga adana

Adana’da yaşanan sosyal medya kavgası akıllara durgunluk verdi. Facebook’ta paylaştığı fotoğrafa “X” yorumunu yapan kişiyle tartışan genç, tartıştığı kişinin saldırısına uğradı. Evi basılan genç, yeğenlerinin gözü önünde bacaklarından vurularak yaralandı.

Serbest meslek sahibi Fatih G. başına gelen ilginç sosyal medya kavgasını İHA kameralarına anlattı. Ramazan Bayramı sırasında halasının oğluyla birlikte çektirdiği fotoğrafı Facebook’ta paylaşan Fatih G. beklemediği bir mesaj aldı. Günay Y.’nin bacanağı Mehmet B. fotoğrafın altına “X” yorumunu yaptı. Fatih G. buna sinirlenince, “Seni tanımıyorum. Bana yorum yapamazsın” cevabını verdi.

Sosyal medya üzerinden çıkan tartışma bir süre sonra küfürleşmeye döndü. Bunun üzerine Mehmet B., “Oğlum birazdan senin evini başına yıkmaya geleceğim. Eğer senin elini ayağını kırmazsam....” diye tehdit etti. Mehmet B., henüz kimliği belirsiz kişiyle birlikte Fatih G.’nin evini bastı. Motosikleti kullanan kişi pompalı tüfekle kapıda beklerken Mehmet B., müstakil evin bahçesine girdi ve avluda oyun oynayan çocukların gözleri önünde Fatih G.’nin bacağına ateş etti.

Çevrede çocukların bulunduğunu ve onların zarar görmemesi adına mücadele ettiğini söyleyen Fatih G, iki bacağından da yaralandı. Hastanede gördüğü tedavinden sonra evde istirahate çekilen Fatih G, yaşananları İHA kameralarına anlattı.

Taburcu edildikten sonra eve gelen Fatih G. olay anını şöyle anlattı: “Halamın oğluyla çektirdiğim fotoğrafa yorum yaptı. Zaten kuzenimle aralarında husumet varmış. Önce geldi kavga çıkardı. Avluda annem, babam, ablam, yengem ve 4 yeğenim varken beni vurdu. Ben de yeğenimin arkasına saklandım. Babam olayı ayırmaya çalıştı. Sonra kaçtı. Şikayetçiyim.” Olaydan sonra sosyal medya hesabını kapattığı öğrenilen zanlı Mehmet B., polis tarafından aranıyor.

Facebook kavga