Facebook'taki Güvenlik Açığı Instagram'ı da Etkilemiş Olabilir

Geçtiğimiz günlerde Facebook'ta ortaya çıkan güvenlik tehditinin Instagram adreslerini de etkilemiş olabileceği söyleniyor. Instagram adresini Facebook ile bağlantılı hale getiren tüm kullanıcıların dikkatli olması gerektiği ifade edildi.

En az 50 milyon, toplamda ise 90 milyon Facebook kullanıcısının etkilenmiş olabileceği dile getirilen güvenlik tehditinin Instagram'a sıçradığı belirtildi. Özellikle Facebook hesabıyla ilişkli olan Instagram adreslerinin tehlikede olduğunu söyleyen ABD'li sosyal medya devi, cihazdan otomatik olarak çıkış yapan hesapların çalındığını düşünüyor.

Tehlikede Olan Sadece Instagram Değil!

Bu güvenlik açığı yüzünden sadece Instagram değil, Facebook ile ilişkli tüm hesaplarınızın tehlikede olabileceğini de belirtmek gerekiyor. Herhangi bir adrese Facebook hesabınızla giriş yaptıysanız, hackerlar bunlara da erişim sağlamış olabilir. Bundan dolayı Facebook ve Instagram kullanıcılarının büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya kaldığını söyleyebiliriz.

Şirket tarafından gelen açıklamada bu açığın kaynağı tespit edilip çözüldüğü dile getirildi. Facebook'un ürün yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı Guy Rosen tüm kullanıcılardan özür dilemeyi ihmal etmezken, Instagram hesaplarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.