Facebook Tamamen Duygusal Bir Anneler Günü Raporu Yayınladı

Facebook Tamamen Duygusal Bir Anneler Günü Raporu Yayınladı

Facebook satışlarını artırabilmeleri için reklam verenlerine ve üye ticari markalara yönelik bir infografik yayınladı. Bu infografiğe göre sosyal ağda günde 1 milyar 100 milyon kere anne kelimesi kullanılıyor.

Facebook tamamen satış potansiyelinin artırılması amaçlı bir rehber olarak değerlendirilebilecek infografik’te, pazarlama firmalarına "anne" kelimesini iyi değerlendirmeleri gerektiğini öğütlüyor. Facebook normal günlerde 1 milyardan fazla kullanılan "anne" kelimesinin, 2014 yılı Anneler Günü’nde 2 milyar 7 milyon kere kullanıldığını saptamış. Bundan yola çıkarak Facebook, satışların ve marka bilinirliğinin artırılmasında bu stratejiyi iyi değerlendirmelerini şirket ve reklam verenlere öğütlüyor.

Aşağıdaki gibi bir infografik yayınlayan Facebook, Anneler Günü’nde aşktan, aileden, hayat ve arkadaşlıktan da çok bahsedildiğini vurguluyor ve anneler günüyle ilgili hediye seçenekleri için tüyolar veriyor.

Facebook, şirketlere gönderdiği infografiğin örnek alınarak yaratıcı çalışmalar yapabileceklerini, verileri doğru kullanırlarsa satış başarasının artabileceğini de salık veriyor.

Yalnız hediye seçeneklerinde yer alan "Serum"un neden orada olduğunu henüz anlayabilmiş değiliz. 

Facebook Bu Ay İçerik Barındırma Hizmetini Başlatabilir

Facebook Artık Videolarında Oyun Reklamlarına Yer Verecek

YORUMLAR