Facebook'tan Tinder Benzeri Çöpçatanlık Uygulaması

Facebook Tinder

Facebook ekosistemi içerisindeki yeni özelliklerin tanıtıldığı F8 konferansında beklenmedik bir açıklama yapıldı.

Facebook’un yeni özelliklerini tanıtmak adına sahneye çıkan Mark Zuckerberg, şirketin Tinder benzeri çöpçatanlık uygulaması üzerinde çalıştığını söyledi.

Facebook Dating App

Birkaç yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen F8 konferanslarıyla birlikte Facebook, kullanıcılarıyla yatırımcılarına yeni özelliklerini ve uygulamalarını tanıtmaya başlamıştı. Dün akşam itibarıyla düzenlenen F8 2018 sırasında, mikrofonu eline alan CEO Mark Zuckerberg, dünyadaki milyarlarca insanı bir araya getirecek yeni çöpçatanlık servisi üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Sosyal medya devinin yaklaşık 10 yıldır üzerinde çalıştığı çöpçatanlık servisiyle birlikte genç kullanıcıların tekrar Facebook’a dönmesinin amaçlandığı söylenirken, eski popülerliğin yeniden inşa edilmesi için çöpçatanlık servisinin önemli bir adım olacağı kaydedildi. 

Konunun oldukça önemli olduğunu söyleyen Zuckerberg, “Facebook üzerinde kendisini ‘bekar’ olarak tanıtan 200 milyondan fazla kişi var” açıklamasında bulundu. 200 milyon kişiyi bir araya getirerek, Kaybedenler Kulübü filminin “Bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız?” repliğini canlandırmayı hedefleyen Facebook, 2004 yılında kullanıcılarının ilişki durumlarını göstermekle başladığı serüveninde yeni bir adım daha atmış olacak.