Facebook Televizyon Stüdyoları ve Video Yapımcıları ile Görüşüyor

Facebook Televizyon Stüdyoları ve Video Yapımcıları ile Görüşüyor

Netflix ve Amazon Prime Video gibi platformların yükselişinin bir nedeni varsa, bu sadece sundukları şovların güzelliği değil, aynı zamanda kendi orijinal serilerini yaratmasıyla da doğru orantılı. Televizyon kanallarının kısıtlayıcı imkanlarına bir son veren bu platformlara yakında Facebook'ta katılabilir. 

Netflix'in başarılı yapımlarını artık hepimiz biliyoruz. Orange is the New Black, NarcosHouse of Cards, Stranger Things ve Marvel serilerini örnek verirsem durumu yeterince özetlemiş olurum. Amazon'un da The Grand Tour'u oldukça başarılı bir seyir izliyor. Milyonlarca dolarlık yatırımların döndüğü bu sektöre yakında Facebook'ta katılabilir. Recode tarafından hazırlanan bir rapora göre, Facebook'un kendi video içeriğini geliştirmek istediği belirtiliyor. 

Recode'un raporunda, Facebook'un şu anda televizyon stüdyoları ve video yapımcılarıyla görüştüğü iddia ediliyor. Çeşitli şovlar, oyun videoları, spor içeriği ve daha pek çok video içeriğini yaratma konusunda ciddi olduğu belirtilen şirketin, orijinal video içeriklerle platformunu geliştireceği ifade ediliyor. Tüm bu çabalara ise, bu yılın başlarında Facebook'a katılan College Humor'un kurucularından olan Ricky Van Veen başkanlık ediyor. 

Van Veen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Amacımız, Facebook'a özgü sosyal etkileşimi artırmak. Ayrıca, insanlara bu platformda nelerin mümkün olduğunu göstermek ve dünya genelindeki video ortaklarımızla çalışmayı öğrenmek istiyoruz" dedi. 

Netflix gibi başarılı olur mu bilmiyorum, ancak Facebook'un bu çabası bizi heyecanlandırıyor. Umuyoruz kaliteli video içerik konusunda çıtayı yükseltebilirler.

Facebook, 360 Derece Canlı Yayın Servisini Duyurdu

Facebook Android'e HD Video Yükleme Desteği Geldi

Facebook Fotoğraf ve Videolarınızı Kendi Çerçevelerinizle Süsleyebilirsiniz

YORUMLAR