Facebook, Teröristler İçin En Tehlikeli Bölge Olacak!

Facebook, Teröristler İçin En Tehlikeli Bölge Olacak!

Facebook, terörist faaliyetlerle ilgili savaşını hızlandırıyor. Pazar günü, İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşanan terör saldırısından sonra Facebook, agresif paylaşım ve propagandaların tamamen sosyal medya paylaşımlarında yer almamasına azami ağırlık vereceğini ve benzer iletiler hakkında soruşturma açılabileceğine dair resmi bir açıklama yaptı.

CNBC TV haber kanalında açıklama yapan Facebook politika direktörü Simon Milner, "Facebook'un teröristler için korkulacak ve tehlikeli bir ortam olmasını istediklerini" resmen ilan etti. Bu açıklama, İngiltere Başbakanı Theresa May'ın, aşırı saldırgan protestolar barındıran içeriklerin yayılmasını sınırlandırmak için yeni düzenlemeler yapılması çağrısında bulunmasının hemen arkasından geldi.

Bu kararla beraber kitlelerin hedefi haline gelen ve propagandaların rahatlıkla kendine yer bulduğu iddia edilen Facebook, çok daha katı önlemlerle birlikte, bir ihbar sistemine geçeceğinin de işaretini vermiş oldu.

Son zamanlarda özellikle sosyal medya siteleri, terörist grupların fikirlerini paylaştıkları popüler bir kanal haline gelmişti. Bu nefret ve kışkırtıcı söylemler için önlem almak için Facebook, pek çok saldırının sitede paylaşılması ve buna zemin hazırlamasından dolayı oldukça tepki alan bir platform. Bu durum, Facebook'un yüz milyonlarca kullanıcı hesabını kontrol edebilmek adına, yeni önlemler alınabilmesi için platformu daha da zora koşuyor.

Sosyal Medya İnsan İlişkilerine Hiç İyi Gelmedi

Facebook'ta Canlı Yayınlanan Cinayet Sırasında Neler Yaşandı?

Facebook Canlı Yayınında Toplu Cinayet

YORUMLAR