Facebook, Tinder Gibi Çöpçatanlık Yapmaya Hazırlanıyor

Facebook, Tinder Gibi Çöpçatanlık Yapmaya Hazırlanıyor

FacebookTinder uygulamasının altyapısını andıran bir arkadaşlık sistemi kurmak için hazırlıklara başladı. Aslında genel olarak değerlendirecek olursak, Facebook, sosyal medya üzerinde kullanılan popüler uygulamaları taklit etme alışkanlığından vazgeçecekmiş gibi görünmüyor.

Motherboard internet ve teknoloji dergisi editörleri, sözü geçen özelliği test ederek incelediler. Uygulamanın Facebook üzerinde Tinder tarzında çalışacağını ve sadece gönderilen arkadaşlık tekliflerine evet ya da hayır cevabı vermek suretiyle işleyeceğini gördüler. Sistem, isteklere sadece her iki tarafında olumlu cevap vermesi durumunda geri bildirim yolluyor ve arkadaşlığın mümkün olabileceğini haber veriyor.

Motherboard'a açıklama yapan bir Facebook sözcüsü konuyla ilgili olarak, "Kullanıcılar genellikle Facebook'u arkadaşlarıyla plan yapmak için kullanıyorlar. Bu yüzden, bunu kolaylaştırmak için Facebook uygulamasında konuyla ilgili küçük bir test yapıyoruz" dedi.

Sistemin, Facebook'da var olan arkadaşlık gönderme ve kabul etme işlemlerinin uzun sürebildiği göz önüne alındığında, çok daha hızlı tepkiler alınması açısından faydalı olabileceğine şüphe yok. Büyük olasılıkla Tinder altyapısının, bu noktada Facebook'a bazı avantajlar ve kullanıcılar kazandıracağı ve kullanıcı etkileşimini artırabileceği de bir gerçek.

Facebook listenizde bulunan arkadaşlarınızdan sıkıldıysanız, yakında daha hızlı ve anonim bir arkadaşlık sistemi kullanmaya hazır olun.

Tinder'la İlgili Şaşırtan Tespit

Artık Instagram Hikayelerinizi Facebook’ta da Paylaşabileceksiniz

YORUMLAR