Facebook'un Merkez Binası Bomba Tehdidi Sebebiyle Boşaltıldı

facebook menlo park bomba

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Facebook’un Kaliforniya’da bulunan merkez binası, bomba ihbarı sebebiyle boşaltıldı. Türkiye saati ile gece saatlerine denk gelen bomba ihbarı sonrasında bütün bina tahliye edilirken, sonrasında Facebook’tan konuyla ilgili açıklama geldi.

Yerel saate göre 17.00 sularında gerçekleşen bomba tehdidi sonrasında Facebook’un ana kampüsünün yer aldığı Menlo Park, Kaliforniya’da hareketli saatler yaşandı. Bazı Facebook ve Instagram çalışanlarının bulunduğu binalara yönelik yapılan saldırı tehdidi sonrasında olaya polis ekipleri müdahale ederken, çalışanlar güvenli bölgelere taşındı.

Menlo Park Polis Merkezinden Nicole Acker yaptığı açıklamada, Facebook merkezindeki binaların bomba tehdidi nedeniyle güvenli bir şekilde tahliye edildiğini açıkladı. Acker, Menlo Park'taki Instagram ve Facebook çalışanlarının bulunduğu Facebook merkezine yapılan bomba tehdidine karşı gerekli önlemleri alarak kampüsteki birkaç binanın tahliye edildiğini ve araştırmaların devam ettiğini belirterek,” herkesin güvende olduğunu” söyledi.

Olaydan sonra açıklama yapan Facebook, “Bu öğleden sonra, bir bomba tehdidi aldık ve Menlo Park kampüsümüzde birkaç binayı tahliye etmek için hızlıca harekete geçtik. Facebook’ta çalışanların güvenliği ve emniyetini ciddiye alıyoruz ve bunu başarabildiğimiz için gurur duyuyoruz. Bu tehdidi araştırma ve durumu daha yakından izlemek için yerel makamlarla yakında bir şekilde çalışıyoruz” dedi.