Facebook'un Video Sohbet Uygulaması Bonfire Android'e Geldi

Facebook'un arkadaş gruplarına özel olarak tasarladığı Bonfire adlı video sohbet uygulaması nihayet Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlere de geldi.

Hatırlanacağı üzere Facebook, bir süre önce Bonfire: Group Video Chat adlı bir uygulamayı iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlar ve iPad tabletler için yayınlamıştı. Bu uygulama kullanıcıları küçük gruplar halinde görüntülü sohbet yapabiliyordu. Bonfire, daha çok eğlence odaklı bir video sohbet servisi olduğu için uygulamada görüşme yaparken maskeler, gözlük, şapka ve bıyık gibi aksesuarlar ekleyerek arkadaşlarımızla iletişim kurabiliyorduk. Instagram'daki ve Snapchat'teki hikayeleri andıran bu özelliğin haricinde kullanıcılar Bonfire'da ekran görüntüsü alabiliyor ve bu görüntüleri Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarında paylaşabiliyorlar.

Ücretsiz olarak dağıtılan bir uygulama olan Bonfire: Group Video Chat, iOS sürümünde olduğu gibi aslında resmi olarak çıkış yapmadı. Bölge kısıtlamalı olarak çıkış yapan uygulamayı alternatif yolları kullanarak çalıştırabilmeniz mümkün. Test sürecinde olan uygulamanın kısa bir süre içinde tüm dünya üzerinde erişime açılması bekleniyor.

Android ve iOS cihazlarınızda bölge kısıtlamalı olan uygulamayı aşağıdaki yazılarda anlattığımız yöntemleri kullanarak çalıştırabilirsiniz:

YORUMLAR