Facebook Ünlülerle Milyonlarca Dolarlık Canlı Yayın Anlaşmaları Yapıyor

Facebook Ünlülerle Milyonlarca Dolarlık Canlı Yayın Anlaşmaları Yapıyor

Facebook canlı yayın konusunda otorite olmak için kolları sıvadı. Pop kültürün önemli sanatçıları ve ajanslarıyla 50 milyon dolara yakın anlaşmalar yapan Facebook, kendi canlı yayın platformunda içeriği zenginleştirecek.

Facebook ortağı olduğu BuzzFeed, Vox ve Gawker Media canlı yayın desteklerinin yanına, popüler kültürün önemli isimlerini de katıyor. Böylece Facebook canlı yayın platformunda içeriğini zenginleştirmeye devam edecek adımlar atıyor.

Facebook Gordon Ramsey, Kevin Hart, Deepak Chopra, DJs Armin Van Buuren gibi popüler isimlerin yanı sıra Amerikan futbolu yıldızlarıyla canlı röportaj yapacak ve bu yayınları The New York Times ve CNN magazin yayınlarıyla da destekleyecek. Facebook’un bu stratejisi şimdilik sadece ABD’yi ilgilendiren bir gelişme ancak küresel olamayacak diye bir durum söz konusu değil.

Facebook şimdiden 17 farklı yıldız ajansıyla milyon dolarlık anlaşmalar yaptı bile. Diğer yandan ABD’nin yüksek tirajlı medya kuruluşları ve dünyanın ünlü seyahat blog yazarları da bu kervana dahil olacaklar. 

Facebook Canlı Yayın Haritası Hizmete Girdi

Facebook ile Canlı YayınNasıl Yapılır?

YORUMLAR