Facebook Kendi Uygulamasının iOS Sistemlerde Bataryayı Neden Çabuk Tükettiğini Araştırıyor

Facebook Kendi Uygulamasının iOS Sistemlerde Bataryayı Neden Çabuk Tükettiğini Araştırıyor

Facebook iOS sistemler üzerinde bataryayı en çok tüketen uygulama olduğunu fark etti ve hemen bir önlem almak için kolları sıvadı.

iOS işletim sisteminde çalışan uygulamalar arasında "batarya canavarı" olarak tanımlanan Facebook, iOS uygulaması yenileniyor. Burada yenilenmekten kastımız bir arayüz değişikliği değil. Facebook iOS üzerinde neden bataryayı çok tükettiğinin sebebini ve çaresini araştırıyor. Bu noktada Facebook bir hafta içerisinde bir çözümle döneceğini düşünüyor.

Özellikle iOS 9 güncellemesinde sonra Facebook’un bu sorunu daha çok ortaya çıktı. Şikayetler arttı ve böylelikle yapılan araştırma sonucu Facebook uygulamasının iOS batarya ömrünün yüzde 15’ini tükettiği belgelendi. Bu oran uygulamanın normal tüketim kotasının tam iki misli. Facebook şimdi bunun sebebinin otomatik olarak oynamaya başlayan video yayınları olduğunu düşünüyor. Ancak bu henüz doğru bir teşhis mi bilmiyoruz. iPhone ve iPad’ler üzerinde batarya tüketim oranının yüzde 7’den yüzde 15’e Facebook’u hemen harekete geçirdi. Facebook bu soruna bu hafta içinde bir çözüm bulacak. 

Dev Facebook Orta Halli Bir İşçiden Daha Az Vergi Ödüyor

Facebook ve Twitter Neden Yavaş? Hızlandırmak için Neler Yapmalısınız?

YORUMLAR