Facebook Üzerindeki Reklamların Fotoğraf Boyutları Büyüdü

Facebook Üzerindeki Reklamların Fotoğraf Boyutları Büyüdü

Facebook'un reklamları dün başlayan yeni bir çalışma ile artık daha büyük olacak. Son günlerde sık sık karşılaştığımız ve açıkcası pek çok kullanıcının hoşnut olmadığı Facebook reklamları artık daha büyük resimler içericek.

Facebook yetkililerinin yaptığı açıklamada, yeni reklamlarda resimlerin reklam yazısı boyunca olacağı ve bazı durumlarda reklam içerisindeki resimlerin eski reklamlardakine göre 3.5 kat daha büyük olacağı belirtildi.

Facebook reklam formatlarındaki değişikliği reklamcıları geçtiğimiz ay bildirmişti. Fakat bu yeni reklam formatı aktif hale gelmemişti. Dün gündüz saaterinde kullanıcılar için aktif hale gelen yeni reklam formatları, kullanıcıların canını sıkabilir.

Yeni reklam formatları ile birlikte reklam alanındaki yazı veya resimlerin herhangi bir bölgesine tıklandığında Facebook sizi otomatik olarak ilgili reklamcının sayfasına yönlendirecek. Ayrıca Facebook tüm platformlardaki reklamlarını uyumlu hale getirerek, reklamcıların mobil veya masaüstü reklamları için farklı boyutlarda resim göndermesine gerek bırakmayacak. Reklamcılar için oldukça iyi olan bu yeni özellik, Facebook'un cebinide daha fazla dolduracak. Fakat kullanıcıların reklamları daha belirgin şekilde görmesin sağlanıcak. Büyük resimlerle birlikte daha fazla kullanıcının dikkatini çekmek isteyen Facebook'un bu yeni uygulamasının sonuçları bakalım nasıl olacak.

Facebook ayrıca bu yeni uygulaması ile kullanıcıların reklamları paylaşmasına izin vererek, reklamlar paylaşıldığında profilinizin duvarında eskisi gibi minyatür resim ile birlikte değil, orjinal reklam boyutlarında yayınlanacak. Yeni reklam formatının geçen ay açıklanmasından sonra dün ani bir şekilde gelmesi çokta sürpriz olmadı.

Yeni reklamlar ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

En Kullanışlı ve Yararlı Google Chrome Eklentileri

YORUMLAR