Facebook ve Messenger'ın Windows 10 Uygulamaları Yenilenmiş Olarak Kullanıma Sunuldu

Facebook ve Messenger'ın Windows 10 Uygulamaları Yenilenmiş Olarak Kullanıma Sunuldu

Geçtiğimiz aylarda Windows 10 platformunda Facebook'un etkin olarak boy göstereceği Mark Zuckerberg tarafından açıklanmıştı. Messenger ve Facebook uygulamaları güncellenmiş olarak Windows 10'un mağazasında boy gösterdiler.

Kullanıcı sayılarında ciddi rakamlara ulaşmaya başlayan Facebook, sahip olduğu uygulamaları sürekli olarak geliştiriyor. Facebook'un CEO'su ve kurucusu Mark Zuckerberg tarafından geçtiğimiz Ekim ayında Windows 10 mağazasına yoğunlaşılacağı belirtilmişti. Bu açıklamanın üzrinden çok geçmeden iki önemli uygulama Facebook ve Messenger'ın masaüstü uygulamaları Windows 10 mağazasında kullanıcılara sunuldu.

Daha önceden beta sürüm ile kullanıcılara hizmet eden uygulamalar, böylece kararlı sürümlerine kavuşmuş oldu. Şu an Facebook ve Messenger için kararlı sürümleri indirebilirsiniz. Yeni uygulamalar ile kullanıcıların isteklerini ön plana çıkaran Facebook uygulaması etkinlik hatırlatıcı, tepkiler, yorumlara çıkartma ekleyebilme gibi özelliklere sahip olarak geliyor. Henüz canlı yayın yapma özelliğine sahip olmayan Facebook uygulaması, ilerleyen günlerde bu özelliğe de sahip olacak.

Messenger uygulaması ise yine kullanıcıların özelleştirilmeleri göz önüne alınarak geliştirilen masaüstü bildirim servisi, GIF desteği, grup sohbetleri açabilme ve çıkartma gönderebilme gibi önemli özelliklere sahip. Aynı şekilde Messenger uygulamasında da sesli mesaj, ödeme özelliği ve görüntülü görüşme özellikleri bulunmuyor.

Şu an sadece masaüstü mağazasında kullanıma sunulan uygulamalar yıl bitmeden Windows 10 Mobile mağazalarında da yer alacak. 

Her Gün Neredeyse 1 Saatimizi Facebook Messenger ve Instagram’a Ayırıyormuşuz

Facebook Oyunu Avataria Hakkında Soruşturma Açıldı

YORUMLAR