Facebook ve Microsoft Birlikte Windows 10 Uygulamaları Üretecek

Facebook ve Microsoft Birlikte Windows 10 Uygulamaları Üretecek

Microsoft, Windows 10’a uygulamalar geliştirmesi için tüm dizginleri Facebook’a teslim etti.

Microsoft, Windows 10 için geliştirilen uygulamaların kolaylıkla Facebook ile entegre olmasını istiyor. Bu yüzden yeni bir SDK’yı Facebook uygulama geliştiricileriyle paylaşıyor.

Software Development Kit yani kısaca SDK, yazılım geliştirmek için kullanılan bir ön yazılım anlamına geliyor. Yani, SDK’lar belli bir yazılım paketi, yazılım çatısı, donanım platformu, bilgisayar sistemi, oyun konsolu, işletim sistemi veya bunlara benzer bir platformlar için uygulama üretmeyi sağlayan yazılım geliştirme araçlarından oluşan yazılımlar.

Microsoft’un Facebook ile paylaştığı SDK, Windows 8.1 ve Windows 10 için uygulama geliştirmekte kullanılabiliyor. Microsoft bu paylaşımı, Windows 10 mağazasına Facebook tarafından sosyal medyayla kolayca entegre olabilecek uygulamalar tasarlaması için yapıyor. Windows 10 için hazırlanacak olan uygulamalar, böylelikle sosyal ağda öne çıkacak paylaşımlar yapmayı da sağlayacaklar. Ayrıca Windows 10 üzerinden de Facebook kullanıcılarının iletişimde kalmasına destek veriyor olacaklar.

Windows 10 uygulama mağazasında, şu anda kullanıma açık olan ve ücretsiz olarak Windows 10 işletim sistemlerine kurulabilen Facebook uygulaması bu sürecin bir başlangıcı olarak görülebilir. 

Microsoft, Sadece PC’lerimizi Değil Moralimizi de Yükseltmeye Hazırlanıyor

Acele Etmeyin, PC'nizi Windows 10'a Hemen Yükseltmeyin

Windows 10'u Bedava Almak İçin Ön Kayıt İkonu Geri Geliyor

YORUMLAR