Facebook ve WhatsApp Anlaşmasındaki Köpek Detayı

Zuckerberg whatsapp beast

Facebook, 2014 yılında 19 milyar dolar gibi devasa bir rakam ödeyerek, dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı satın almıştı. Yıllar sonra Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, anlaşmanın tamamlanmasındaki Beast isimli köpeğinin rolünü anlattı.

Zuckerberg, 5 yıl önce WhatsApp’ın kurucu ortağı Jan Koum ile satın alma görüşmesi yaptıkları sırada yaşadıkları gerginliği köpeği sayesinde aştıklarını söyledi. “Köpeğin benim gizli silahım” diyen Mark Zuckerberg, 5 yıl önce yaşanan o anları şu sözlerle aktardı: “Gergin bir andı ve Jan, ‘Tamam, bunun hakkında düşünmem gerek’ dedi. O anda Beast içeri girdi. Sanırım, ‘Hey neler oluyor? Bu iki adam burada sessizce duruyorlar” dedi ve sonra Jan'ın kucağına atladı. Ardından Jan onu sevmeye başladı ve bir saniye sonra da ‘Tamam, sanırım anlaştık’ dedi.”

Facebook beast

Devasa anlaşmanın imzalanmasını sağlayan Beast, Facebook’un da tanınan isimleri arasında yer alıyor. Tanınmış kişi kategorisi altında sayfası bulunan Beast, onaylanmış hesabı ile 2.6 milyon kişi tarafından takip ediliyor.