Facebook Video Gösterimini Geliştiriyor

Facebook Video Gösterimini Geliştiriyor

Haber Kaynağı'nda sürekli bir yenilenme dönemine giren Facebook'ın bu aralar odağında video oynatma özelliği var. Facebook videolarının gösterilme sayısı artık görünür olacak.

Özellikle mobil data fiyatlarının aşağıya çekilmesi ve çekim gücünün artmasıyla hızlanan mobil internet tüketimi sosyal ağların da davranış değiştirmesine neden oluyor. Facebook kısa bir süre önce haber akışındaki videolara auto-play özelliği getirerek video görüntülemeyi kolaylaştırmış, yeniliklerin takip edeceğinin siyalini vermişti. Duyurduğu yeni özelliğe aslında Youtube ve benzeri video sitelerinden aşinayız. Facebook'da videolar artık kaç kişi tarafından izlendiği bilgisini de içerecek.

Geçtiğimiz Mayıs-Temmuz ayları arası video izlenme oranının yüzde 50 arttığını, bunların yüzde 65'inin mobilden gerçekleştiğini açıklayan Facebook'un bu adımı böylece açıklığa kavuşmuş oluyor. Mobildeki bir soraki adım da haberlerden bildiğimiz bir özellik olarak, video bitince kullanıcıya ilgili başka videoların önerilmesi olacak.

Facebook Haber Kaynağı'nın amacının kullanıcıya kendi deneyimine ve ihtiyacına yönelik içerik sağlamak olduğunu söyleyen ekip, yatırımlarının bu yönde olacağını açıkça belirtiyor.

General Motors Hands-Free Otomobil İçin 2016 Dedi

Chrome 37 Yeni Material Design ile Geldi

YORUMLAR