Facebook Video Reklamları Kullanıcıların Haber Akışında Görüntülenecek

Facebook Video Reklamları Kullanıcıların Haber Akışında Görüntülenecek

Facebook'un yeni reklam türü olarak geliştirdiği video reklamların bu yaz içerisinde yayına başlayacağı hakkında az çok bilgi sahibiydik ama Financial Times tarafından gelen yeni bilgilere göre Facebook tarafından yayınlanacak olan video reklamlar kullanıcıların haber akışlarında görüntülenecek ve otomatik olarak oynatılmaya başlanacak. Ayrıca bu yeni reklam modelinin Facebook için günlük olarak 4 milyon doların üzerinde bir gelir oluşturabileceği konuşulmakta.

Ars Technica tarafından yayınlanan habere göre yeni reklam modeliyle birlikte Coca Cola, Nestle, Ford ve American Express gibi büyük isimlerin bu reklam türünü kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Zaten halihazırda video reklamlarını kurumsal sayfalarında yayınlayan büyük şirketler, yeni reklam modelinin hayata geçmesiyle birlikte tüm kullanıcıların haber akışı üzerinde video reklamlarını oynatabilecekler.

Her ne kadar Facebook, kullanıcıların haber akışı üzerinde otomatik olarak oynatılan video reklamlardan büyük bir gelir elde etmek istiyor olsa da bu tarz reklamların birçok kullanıcı tarafından rahatsız edici olarak yorumlandığını ve ölçülü davranması gerektiğini unutmamalı diye düşünüyorum. Sonuç olarak zaten halihazırda gösterilen reklamlara kızgın olan ve şikayetini dile getiren birçok kullanıcı varken bunların arasına yenilerini eklemek ve Facebook'u kullanıcıların gözünde değersizleştirmek çok mantıklı olmayacaktır.

Bu noktada büyük markalarda reklamlarını yayınlayacağı ürünleri ve bu ürünler için hazırlanan videoları dikkatli bir şekilde seçmek zorunda kalacaklar. Çünkü en ufak bir hatada kullanıcılar arasında marka değeriyle ilgili büyük çapta bir tartışma çıkması gayet olası.

Son olarak Facebook video reklamlarının Temmuz ayı içerisinde yavaş yavaş yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Yeni Nesil Grafikler Aklınızı Başınızdan Alacak!

YORUMLAR