Facebook Video Yayınlarına YouTube'a Benzeyen Özellikler Ekleyerek Test Etmeye Başladı

Facebook Video Yayınlarına YouTube'a Benzeyen Özellikler Ekleyerek Test Etmeye Başladı

Facebook bu haftadan başlayarak video yayınlarının yeni yapısını test etmeye başladı. Yeni Facebook video arayüzü YouTube ile oldukça benzerlik gösteriyor.

Facebook geçtiğimiz haftalarda 360 derece video gösterebilme özelliğini yeni Star Wars filminden bir sahneyle denemişti. Buna ek olarak Canlı Yayın video desteği de Facebook’un test ettiği yeni bir servis olarak test edilmeye başlandı.

Facebook sadece bununla kalmıyor, iPhone üzerinde video altyapısına “tavsiye edilen videolar” özelliğini de taşıyor. Bu sistem YouTube servisine çok benziyor. Sistem video izleme alışkanlıklarını sınıflandırarak kullanıcılara seyretmek isteyebilecekleri videoları öneriyor. Bu testleri Facebook medya sayfalarından izleyebilirsiniz.

Facebook videolarında artık reklamlar da çıkacak. Testlerde bu da açıkça görülebiliyor. Bunun yanı sıra “sakla-sonra izle” seçeneği de getirilen yeniliklerden biri olacak. Böylece kullanıcılar kendi video kütüphanelerini yaratarak bu yayınları daha sonra izleme şansına sahip olacaklar. Facebook video pencereleri uygulamadan ayrılarak ekran üzerinde serbest olarak hareket edebilecekler.

Facebook Video İzleme Alışkanlığımızı Değiştirecek Bir Yenilik Yapıyor

Facebook ve Google Arasındaki Video Savaşlarının Galibi YouTube Oldu

YORUMLAR