Facebook Videolarını Artık Websitelerinize Ekleyebilirsiniz

Facebook Videolarını Artık Websitelerinize Ekleyebilirsiniz

Video konusunda ciddi adımlar atan Facebook, uzun süredir beklenilen sitelere video gömme özelliğini de sonunda getirdi. 25 Mart Çarşamba günü tüm Facebook kullanıcıları için aktif edilen özellik sayesinde artık Facebook videolarını kendi web sitelerinize ekleyerek ziyaretçilerinizin izlemesini sağlayabiliyorsunuz.

Özellikle komik ve sevimli videoların çok izlendiği Facebook, uzun bir süre önce kendi video yükleme özelliğini getirerek, kendi platformu üzerindeki YouTube video paylaşımlarını azaltmak, hatta video izlenme alanında YouTube'a rakip olmak istemişti. Şu ana kadar başarılı olan Facebook üzerinde günde 3 milyardan fazla video izleniyor.

Yakın zamanda Facebook'un video konusunda büyük adımlar atacağını tahmin etmek zor değil. Fakat web sitelerine embed olarak Facebook videosu ekleme konusunda YouTube ile yarışabilirler mi orası muallakta.

Facebook'a yüklediğiniz videoları web sitelerine gömme özelliği sayesinde artık blogger ve diğer internet sitesi sahipleri, kendi Facebook sayfaları üzerinden takipçileri için paylaşılan videoları, web siteleri üzerinden de yayınlayabilecek. İzlediğiniz video sayfasının sağ alt kısmına eklenen yeni özelliği kullanmak için, ''Videoyu Sitene Göm'' yazısına tıklayarak karşınıza çıkan kodu kopyalayıp sitenize eklemeniz gerekiyor.

Eski Facebook video oynatıcısının embed video desteği bulunmadığı için video oynatıcısını güncellemek zorunda kalan Facebook, ilerleyen süreçte video alanında daha başarılı olacak gibi görünüyor. Facebook üzerindeki videolar hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Facebook Videoları Embed Olarak Sitelere Nasıl Eklenir?

YORUMLAR