Facebook Watch, Aylık 400 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Facebook Watch, Aylık 400 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Sosyal medya devi Facebook’un Netflix ve YouTube’a rakip olarak başlattığı Facebook Watch, aylık 400 milyon kullanıcıyı geçti.

Uzun bir test sürecinin ardından geçtiğimiz ağustos ayında global pazarda yerini alan Facebook Watch, spordan eğlenceye, haberlerden talk show’lara kadar farklı kategorilerde birçok içeriği bünyesinde barındırıyor.

Halihazırda dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube’u gözüne rakip olarak kestiren Facebook Watch, yalnızca dört ay gibi kısa bir zamanda önemli bir mesafe kaydetmeyi başardı.

Facebook Watch

Facebook’un video başkanı Fidji Simo, 75 milyonu günlük olmak üzere ayda 400 milyondan fazla kullanıcının Facebook Watch’ta vakit geçirdiğini söyledi. 

Öte yandan YouTube, her ay 1,8 milyardan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla Facebook Watch’ın henüz bir ‘YouTube katili’ olduğunu söylemek mümkün değil. 

Facebook, video platformunu zenginleştirmek için bazı ünlü isimlerle anlaşma sağladı. Jada Pinkett Smith, Facebook Watch’ta bir talk show programı yaparken, Catherine Zeta-Jones ise “Queen America” adındaki bir dizide oynuyor, ancak platformun içerik yelpazesi anlamında Netflix ve YouTube'a yetişmesi için önünde çok ama çok uzun bir süreç bulunuyor. 

Son olarak Facebook, kısa bir süre önce The Real World'ün yeni sezonunu yayınlamak için MTV ile bir ortaklık kurmuştu. Şirket bu hamlesiyle daha genç kitleleri platforma çekmeyi umuyor.