Facebook, WhatsApp Düğmesini Sessiz Sedasız Uygulamasına Yerleştirdi

Facebook, WhatsApp Düğmesini Sessiz Sedasız Uygulamasına Yerleştirdi

Facebook ve WhatsApp uygulamalarının birleşeceği haberi geçtiğimiz ayın en popüler haberleriydi. Kolay değil, milyarlarca insanı ilgilendiriyor. Facebook bu konuda sessiz sedasız adımlar atmaya devam ediyor. Aşağıda göreceğiniz resim WhatsApp’ın Facebook ile ilişkilendirildiği zaman karşımıza çıkacak olan kullanım şekli. Bu uygulama şu anda yeni güncellenmesi beklenen Facebook uygulamaları için hazır ve beta testleri yapılıyor. Bu gelişmelerle ilgili WhatsApp ve Facebook Tek Platform Olmaya Doğru Gidiyor haberimizi mutlaka okumuşsunuzdur.

Facebook uygulamasına eklenecek olan WhatsApp butonu 31.0.0.7.13 sürümünde aşağıdaki gibi görüntülendi. Ancak bu bir beta test sürümü ve şu amda kimse bu sürümü göremiyor. Facebook’un V32 sürümünün bu özelliği Android cihazlardan başlayarak güncelleyeceği konuşuluyor.  

Resimde görünen WhatsApp butonu iletilerimizde uygulamayı nasıl kullanabileceğimize dair son derece açık ve net bir bilgi verebiliyor. Bu durum Facebook uygulamasında daha fazla bildirim almamız anlamında geliyor. Öte yandan WhatsApp’ın ve Facebook’un aynı anda aynı anda bildirim yayınlamasının rahatsızlık verebileceği düşüncesi de hakim. Ancak bunun böyle olacağına dair kesin bir bilgi de yok.

İlk olarak Android için güncellenecek olan WhatsApp entegrasyonu hemen ardından iOS için de yayınlanacak.

WhatsApp, Facebook'u 140 Milyon Dolar Zarara Uğrattı

WhatsApp, Twitter ve Facebook'u Geride Bırakıyor

YORUMLAR