Facebook, WhatsApp İçin Soruşturma Başlattı

Facebook, geçtiğimiz günlerde tüm dünya genelinde çöken ve ortalama 30 dakika boyunca düzeltilemeyen WhatsApp'a,soruşturma başlattı. 3 ay içerisinde ikinci kez çöken WhatsApp'ın neden çöktüğünü henüz belirleyemeyen Facebook, bu konu hakkında daha detaylı araştırma yapabilmek adına soruşturma başlattı.

Bundan sonraki süreçte çalışanlarını ve sunucularını daha yakından takip edecek olan Facebook, ortalama 1 milyar kullanıcısı bulunan WhatsApp'ın sorunsuz çalışması için uğraşıyor. Geçtiğimiz günlerde 30 dakikalığına çöken WhatsApp hakkında bir açıklama yapan Singapur'daki Facebook sözcüsü, henüz bunun neden olduğunu bilmediklerini dile getirdi. Ayrıca sözcü, bazı ülkelerde 30 dakika bazı ülkelerde ise 2 saat kadar WhatsApp'ın devre dışı kaldığını belirtti. Buna sebep veren hatanın bulunması için soruşturma açan Facebook, WhatsApp'ta mesaj gönderilememe ve bağlanmama sorunlarının olduğunu ifade etti.

Ayrıca konu hakkında sosyal medya hizmetlerinin kesintilerini takip eden DownDetector'un raporunda ise, kullanıcı şikayetlerinin yüzde 46'sı WhatsApp'a bağlanamadığını, yüzde 38'i de mesaj alıp gönderemediklerinden dolayı şikayette bulundular. Yani Facebook tarafından açılan bu soruşturmanın hızla devam etmesi ve sorunların düzeltilmesi gerektiğini belirtmekte fayda var.

YORUMLAR